Recitační soutěž v Mariánském Údolí

Recitační soutěž v Mariánském Údolí

Recitační soutěž

Ve středu 21. 2. 2024 proběhla v naší škole v Mariánském Údolí soutěž v recitaci. Všichni žáci nejprve přednášeli básničky ve svých třídách. Z každé třídy byli zvoleni 3 nejlepší, kteří pak postoupili do kola školního. Recitační umění tedy předvedlo celkem 15 reprezentantů – chlapců i děvčat. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – 1. kategorii tvořili prvňáčci a druháci, 2. kategorii třeťáci, čtvrťáci a páťáci.

Básničky byly moc pěkné, výkony soutěžících výborné a porota, kterou tvořily paní učitelky, to neměla vůbec jednoduché. V první kategorii se na prvním místě umístila Barunka Kvapilová, na druhém místě Nikolka Petříková a třetí místo obsadil Jáchym Zetka. Ve druhé kategorii podal nejlepší výkon Štěpán Kubáč, na druhém místě Sofie Běhalová a třetí Karolína Janišová. Pochvalu si zaslouží všichni, kteří si básničky do soutěže připravili a dík patří zejména prvňáčkům, protože takto vystupovali poprvé a vůbec se nebáli.

Mgr.Irena Hrubanová