Projekt "Modernizace Základní školy Hlubočky"

Projekt "Modernizace Základní školy Hlubočky"

INTEGROVANÝ REGIONÁLNÍ OPERAČNÍ PROGRAM

MODERNIZACE ZÁKLADNÍ ŠKOLY HLUBOČKY

Zahájení realizace projektu   1. 12. 2016

Ukončení realizace projektu 31. 08. 2018

Hlavním cílem předkládaného projektu je modernizace a zvýšení kvality infrastruktury - Základní školy Hlubočky - pro základní vzdělávání podle zákona č. 561/2004 Sb., školský zákon, ve znění pozdějších předpisů. Projekt svou realizací přispěje k naplnění SC 2.4 IROP, který řeší zvýšení kvality a dostupnosti infrastruktury pro vzdělávání a celoživotní učení.

Jednotlivými klíčovými aktivitami projektu dojde k naplnění těchto dalších dílčích cílů, směřující k naplnění hlavního SC 2.4:

- stavebními úpravami a pořízením vybavení dojde ke zvýšení kvality vzdělávání, ve vazbě na budoucí uplatnění na trhu práce v klíčových kompetencích:

* přírodní vědy,

*práce s digitálními technologiemi.

- stavebními úpravami stávající infrastruktury základní školy dojde k zajištění bezbariérovosti školy pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace.

Realizací všech aktivit projektu dosáhne předkládaný projekt hlavních výsledků výzvy č. 66 IROP a SC 2.4 tím, že na ZŠ Hlubočky dojde ke zvýšení kvality vzdělávání v klíčových kompetencích ve vazbě na budoucí uplatnění na trhu práce a k posílení sociální inkluze. Ve vazbě na toto hlavní zacílení projektu dojde také k zajištění bezbariérového přístupu a k posílení vnitřní konektivity školy a připojení školy k internetu v souladu se standardem konektivity IROP.