Praha 2017

Praha 2017

Letos jsme se opět po dvou letech vydali na exkurzi do našeho hlavního města. Stalo se tak 3. října 2017. Mezi osmáky a deváťáky se našlo 30 nadšenců, kteří chtějí vidět a dozvědět se něco nového. Spolu s nimi se na cestu vypravily i paní učitelky Hájková, Rozsívalová a Vítková a paní asistentka Šulcová.
Cesta ranním vlakem probíhala v poklidu a v Praze nás uvítala, stejně jako minule, zamračená obloha, která co chvíli skrápěla naše hlavy deštěm. Naše kroky vedly nejdříve na Petřín. Zrcadlové bludiště všechny pobavilo a plni odhodlání jsme pokračovali na Pražský hrad. Prošli jsme všechna tři nádvoří, prohlédli Chrám svatého Víta, Vladislavský sál i Zlatou uličku. Pak následovala cesta Nerudovkou na Malou Stranu, odkud jsme, po krátkém občerstvení, pokračovali přes Karlův most, největší galerii barokních soch, na Staré Město. Plni elánu jsme pak prokličkovali jeho křivolakými uličkami, které vyústily na Staroměstském náměstí.
Závěr exkurze patřil rozchodu. Ten tradičně bývá na Václavském náměstí, pulzujícím i v tento úterní podvečer čilým ruchem. Příjemně unavení, plní nových zážitků jsme pak usedali do vlaku, který směřoval domů.

Mgr. Iva Vítková