Používám mozek

Žáci 7. a 8. ročníku si užili odpolední vyučování 17. dubna trochu jinak, než jsou zvyklí. Zúčastnili se totiž velmi zajímavého a zábavného fyzikálně-přírodopisně preventivního pořadu s názvem „Používám mozek."
Tento výukový pořad je součástí projektu, který běží na základních školách od září 2014. Motto tohoto pořadu zní: „Jak se naučit na písemku na jedničku." A to přece zajímá určitě každé dítě. Žáci pozorně a s napětím sledovali vystoupení zkušeného pedagoga, který je zaujal nejen poutavým vyprávěním, příklady ze života, ale i používáním nejrůznějších rekvizit. Například – mozek s demonstrací průběhu impulzů a jak si člověk pamatuje, model neuronu s demonstrací pohybu, model ucha s pohyblivými kůstkami a jak si neničit sluch, optické klamy, vůňostroj, povzbuzovadlo a další. Děti se dověděly, jak do mozku vstupují informace o smyslech, které smysly při učení zapojovat a jakým způsobem, jaká je strategie učení, k čemu je dobré rozvíjet svůj mozek, jak si zvýšit sebevědomí apod.
Lektor je také do pořadu zapojil, dělaly pomocníky, odpovídaly na různé otázky a na závěr dokonce i soutěžily. Za svoji odvahu spolupracovat či soutěžit pak dostaly drobné upomínkové předměty.
Celý pořad se velmi líbil a určitě se těšíme na další podobného rázu.

Mgr. Lada Pospíšilová