Podzimní hledačka

Podzimní hledačka

Podzimní hledačka: Zábava a učení v jednom

Podzim je časem, kdy příroda nám všem připomíná svoji krásu a bohatství. Toto období nabízí mnoho příležitostí k učení a zábavě ve venkovním prostředí, a to je přesně to, co jsme v naší školní družině udělali. V pátek 13. 10. 2023 jsme připravili pro děti podzimní hledačku s úkoly. Hned na začátku jsme děti rozdělili do týmů, což vytvořilo soutěživou atmosféru a povzbudilo spolupráci. Každý tým byl vybaven soutěžní kartičkou, kde děti zapisovaly správné odpovědi. Následně se soutěžící vydali do zahrady našeho školního areálu, kde na ně čekaly tajemné otázky a úkoly, které musely splnit. Celkem bylo připraveno 15 otázek, a každý úkol byl spojen s něčím zajímavým z podzimního prostředí. Každý tým se snažil co nejrychleji a nejpřesněji odpovědět na všechny otázky a zaznamenat své odpovědi do kartičky. Když všechny týmy správně odpověděly na otázky, čekala na ně sladká odměna v podobě lízátka a gumových bonbónků. Tato podzimní hledačka byla skvělým způsobem, jak spojit zábavu a vzdělání. Děti se nejen bavily, ale také se dozvěděly mnoho nových věcí o podzimní přírodě. Tato akce nám připomněla, že učení může být zábavné a že příroda nám nabízí mnoho možností k objevování a učení se.

Zdenka Výmolová, vychovatelka ŠD

Podzimní hledačka Podzimní hledačka