Pečení cukroví ve školní družině v Mariánském Údolí

Pečení cukroví ve školní družině

Vánoční období je plné radosti, dárků a chutí. Ve školní družině však vzniká něco mimořádného - pečení vánočního cukroví! Letos se děti pustily do přípravy klasických perníčků a lineckého cukroví a zanechaly za sebou stopu sladkého dobrodružství. Z připraveného těsta děti vykrajovaly různé tvary, nejvíce se jim líbilo vykrajovátko ve tvaru velkého perníkového kluka. Po upečení perníčku, jsme společně udělali bílkovou polevu a děti se pustily do zdobení. Letos se nám podařilo upéct opravdu velké množství cukroví, takže jsme naše výtvory mohli nabídnout i rodičům na vánočních dílnách. Na zbylém cukroví si děti pochutnaly a nezbyl ani jeden kousíček. Děti pečení velmi bavilo a vše se jim podařilo na jedničku s hvězdičkou. Za naši školní družinu Vám přejeme krásné prožití vánočních svátků a šťastný Nový rok 2024.

Zdenka Výmolová, vychovatelka ŠD