Olympijský běh

23.06.2017

Letos po druhé v dějinách školy si všichni žáci, kteří chtěli, vyzkoušeli, jaké to je být olympionikem. Sice jen na chvilku a ne s tak velkou slávou, ale určitě to byl pro mnohé zajímavý a povznášející pocit. Každý den přeci nedostáváte medaili, diplom a neprobíháte cílovou rovinku za hlasitého povzbuzování diváků.
Tuto středu 21.6. se totiž opět konal T-Mobile Olympijský běh. Na mnoha školách po celé republice tak žáci se svými učiteli oslavili Mezinárodní olympijský den.
V rámci T-Mobile Olympijského běhu 2017 vyběhlo na různých místech přes 70 tisíc různých běžců – je to největší běžecká akce České republiky, ať už jako součást oficiálního závodu v tzv. zlatých, stříbrných či bronzových městech nebo ve školních bězích. Z naší školy se tohoto závodu účastnilo skoro 50 žáků a všichni do něj šli na plno. I když vítěz může být jen jeden, my jsme vyhlásili vítězů hned několik a to v různých kategoriích. A navíc, vítězem se stal každý, kdo sebral odvahu, vyzkoušel si to a překonal sám sebe.
V mladší kategorii hochů (6.+ 7. roč.) zvítězil Tomáš Berger, který byl celkově z 24 hochů druhého stupně na úctyhodném pátém místě. Ve stejné kategorii, ale mezi dívkami, byla první Klára Janošíková, která celkově ze všech závodících dívek obsadila druhou příčku, což na dívku z 6. ročníku je velký úspěch.
A kdo byl absolutním vítězem celého běhu na jeden kilometr? Michal Švebiš z 9. ročníku! Jeho radost si můžete prohlédnout na snímku prvních tří míst v naší fotogalerii. Na druhém místě se umístil Tomáš Bodinek a na třetím Martin Kraváček, oba také z 9. ročníku.
Mezi dívkami se absolutní vítězkou stala Sára Koňárková z 9. třídy, která si potvrdila, že trénink se vyplácí, neboť prozradila, že denně trénuje a běhá kolem 5 km. Sáro, jen tak dál a gratulujeme! Na druhém místě již zmíněná Klára Janošíková a bronzovou medaili si v kategorii dívek odnesla Kristýna Klapková z 8. třídy. Všechny děti obdrželi svačinku od sponzora, medaili, účastnický diplom a vítězové i drobné ceny.
Vítězům ještě jednou blahopřejeme a všem přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů!