Návštěva šesťáků v městské knihovně v Olomouci

Návštěva šesťáků v městské knihovně v Olomouci

Pátek 13. dubna 2018 byl stanoven jako den, kdy žáci 6. třídy zavítají na exkurzi do olomoucké městské knihovny. Jezdíme tam každý rok a každý rok se snažíme „nalákat" žáky, aby poznali prostředí plné knížek a aby si ho i oblíbili. Na šesťáky tu čekala beseda na téma Dobrodružná literatura. Seznámili se s druhy této literatury - detektivní, historická, hororová, westernová, fantasy, na prázdniny i s autory jako Jules Verne, Karel May a Mary Shelly. Zajímavé vypravování bylo doplněno množstvím ukázek a obrázků a u řady žáků se setkalo s nepředstíraným zájmem.

Iva Vítková