Máme rádi zvířata

Pro žáky 5. a 6. ročníku jsme uspořádali 6. listopadu 2018 besedu o zvířatech. Ošetřovatelky ze ZOO Svatý Kopeček paní Reisigová a paní Veselá přijely do naší školy, aby žáky poutavou formou seznámily se svými svěřenci, se kterými pracují mnoho let. Přivezly nejen ukázky kůží kočkovitých šelem, zuby, drápy, ale i parůžky různých zvířat. Velkým překvapením byly živé „zvířecí slečny"- klokánek Jůlinka, pásovec Růženka a dvě malé surikaty. Jůlinka s Růženkou se mezi dětmi volně pohybovaly, a tak měli všichni možnost poprvé v životě si zvířátka pohladit. Paní Reisigová zajímavě vyprávěla o životě šelem v zajetí, způsobu krmení, ošetřování. Chlapci a děvčata se ptali na nové přírůstky v ZOO na Svatém Kopečku, zajímal je způsob rozmnožování zvířat.
Beseda, která byla velmi poučná, se všem velmi líbila.

Mgr. Alena Hájková