04.05.2018

Mám chytré tělo

Žáci 5. – 9. tříd se 30. 4. 2018 zúčastnili fyzikálně – přírodopisně – preventivní přednášky pod názvem Mám chytré tělo. Přednášející Vladislav Zezula se snažil poutavou formou žákům přiblížit, jak by si mohli plnit svá přání. Představil jim též, jak funguje naše tělo a co se v něm děje, když jsme ve stresu, jak se stresu bránit a zvýšit si sebevědomí. K výkladu měl přednášející také velké pohyblivé modely některých orgánů, např. srdce, plic nebo jater. Některé děti mohly tyto modely uvést do pohybu.
Poselství přednášky bylo v tom, aby si žáci uvědomili, že jsme všichni v podstatě stejní, proto bychom neměli dopustit, aby se někdo povyšoval nad ostatní.

Mgr. Iveta Kubová