27.06.2018

Letní turistický kurz žáků 8. ročníku

Ve dnech 21. – 24. června se uskutečnil letní turistický kurz 8. ročníku.
Žáci osmé třídy se 21. června, plni očekávání, vydali na turistický kurz do malebného místa na rozhraní Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor. Po několika přestupech z vlaku do vlaku a autobusu jsme se dostali až do penzionu Chiranka, kde jsme byli ubytováni. Téhož dne jsme si ještě udělali procházku po okolí, kdy jsme navštívili proslulý lesní bar, který je umístěn nad obcí Horní Lipová. Děti si během celého pobytu zahrály spoustu netradičních her zejména v přírodě, užily si také relax ve welness centru, ale hlavní cíl celé „ výpravy" na nás čekal v sobotu. Hned po snídani jsme se vydali na celodenní výlet na jeden z nejpopulárnějších vrcholů české republiky – Šerák. Cesta se postupně napojuje na žlutou turistickou značku, která serpentinami na cca 1 km překonává převýšení 400 m. Celá trasa měla kolem patnácti kilometrů. Byli jsme rádi, že jsme si do batůžku přibalili bundy, protože na vrcholu byly pouhé čtyři stupně Celsia. Kolem šesté hodiny jsme dorazili vyčerpáni zpátky na chatu.
Všem zúčastněným se turistický kurz moc líbil a každý byl nadšen z krásné přírody a hlavně dobrodružství z výstupu na Šerák.

Mgr. Jan Řezníček