Konverzační soutěž v jazyce anglickém

27.02.2017

Konverzační soutěž v jazyce anglickém

Letošního školního kola konverzační soutěže v jazyce anglickém se zúčastnilo 19 žáků v kategorii 6. a 7. tříd a 30 žáků v kategorii 8. a 9. tříd. Soutěžilo se ve dvou dnech – ve středu 11. ledna proběhla poslechová část, ve středu následující – 18. ledna část ústní.
Tentokrát byli žáci lépe připraveni než v minulém roce a musíme je za to jen chválit. Po těžkém rozhodování nakonec v I. kategorii vyhrála a do okresního kola postupuje Bára Štefaníková ze 7. třídy, v kategorii II. Sára Koňárková ze třídy 9. Na druhých místech se pak umístili Marek Šulc ze sedmičky a Pavel Kořínek z osmičky. Další pořadí jsme nevyhlašovali, protože výsledky byly vyrovnané.
Vítězky školního kola se ve středu 22. února zúčastnily kola okresního. A reprezentovaly opravdu dobře, protože Bára Štefaníková obsadila 9. místo z 22 soutěžících své kategorie, Sára Koňárková byla 15. z 26 soutěžících, v obou kategoriích včetně žáků ze škol s rozšířenou jazykovou výukou.

Mgr. Jarmila Morkesová