Konec roku netradičně aneb Sportujeme za školou

22.06.2012

Konec roku netradičně aneb Sportujeme za školou

V pátek 22. června 2012 jsme se sešli na zahradě a dvoře školy v Hlubočkách-Vsi, abychom se rozloučili se školním rokem. Místo zahradní slavnosti jsme tentokrát zvolili sportovní klání v netradičních disciplínách pro rodinné týmy. O menší účast dětí a rodičů z Dukly se bohužel postarala vysoká nemocnost.
V úvodu se o kulturní vložku postarala děvčata ze 6. třídy svým tanečním vystoupením. A čtyři šikovné šesťačky dokázaly publikum roztleskat. Pak byly podány základní informace k soutěžím a rodinné týmy – vždy jedno dítě a jeden dospělý – se přesunuly na školní zahradu, kde absolvovaly devět disciplín. Na jednotlivých stanovištích si vyzkoušely vodní štafetu, hod naplněným pytlem, srážení pyramidy z dřevěných špalíčků, skoky pytlích, hod plným míčem pozadu (dospělý měl samozřejmě míč těžší). Spoustu legrace si pak všichni užili při navigační jízdě v kolečku, kdy dospělý měl zavázané oči a dítě bylo navigátorem. Nelehká byla úloh zvaná tabulka – běhalo se a zaznamenávalo přesně to, co bylo v tabulce na plotě do tabulky prázdné. Podle dosažených výsledků je to v Hlubočkách špatné s hody na cíl – prohodit třemi tenisáky díru v tlamě gorily se podařilo jen málokomu. Ve výčtu nám chybí poslední disciplína – slalomový běh třínohý.
Po absolvování všech stanovišť donesli účastníci kartičku s vyplněnými údaji do cíle a mohlo se počítat. Protože dvojic bylo dvacet čtyři, chvilku to trvalo a v té době hrál pan Miroslav Roth nejen k poslechu, ale i k tanci.
Sice jsme vyhlásili vítěze jednotlivých disciplín i vítěze celkové, ale domnívám se, že tentokrát byli vítězi opravdu všichni, kteří se do soutěží zapojili.
A ještě cennější je pro nás poznatek, že někteří rodiči si s námi pořád umějí hrát a jsou schopni pro to ledacos obětovat. Např. svou autoritu před vlastními potomky v soutěži pro rodinné páry dospělých na speciálních školních lyžích.
Podle ohlasů přítomných rodičů se naše netradiční akce líbila a myslíme si, že kdo nepřišel, zaváhal a promarnil šanci užít si trochu legrace.

Mgr. Jarmila Morkesová