Jablíčkový den ve školní družině

Jablíčkový den ve školní družině

Jablíčka patří nepochybně k podzimu, a proto se ve středu 11. 10. 2017 uskutečnilo v naší školní družině sportovní Jablíčkové odpoledne.
Nejprve jsme si povídali o tom, co už všechno o jablíčkách víme, a tyto znalosti jsme si také zopakovali v malém jablíčkovém kvízu. Dále jsme si řekli, co všechno se dá z jablek udělat (kompot, přesnídávka, koláč).
Před soutěžemi se děti rozdělily do družstev po10. V těchto skupinách soutěžily po celou dobu. Při soutěžích nešlo ani tak o rychlost a vítězství, ale spíš danou disciplínu splnit a užít si ji. Celkem byly nachystány 4 disciplíny. První se jmenovala  Motání jablíček na tyčce. Zde měly děti za úkol co nejobratněji namotat  jablíčko, které viselo na provázku na tyčce.  Další disciplínou byl Červík - soutěžení družstev. Úkolem bylo podávání  jablíčka nad hlavou a následné prolézání pod nohama dětí. V další soutěži si děti pochutnaly na jablíčku, které bylo navěšené na niti. Tato soutěž se obzvlášť líbila, protože se u ní děti velmi nasmály. A naší poslední disciplínou  byl  tzv. Jablíčkový taneček, kde si dvojice soutěžících dala jablíčko mezi svá čela a musela vydržet tancovat  tak dlouho, dokud  jablko nespadlo. Atmosféra při soutěžích byla úžasná. Všichni se navzájem povzbuzovali, a proto také děti podávaly tak  skvělé výkony.
Věřím, že se naše akce všem dětem líbila a že se dozvěděly spoustu zajímavostí o jablíčku, jeho využití a významu pro naše zdraví.

Alena Sovová