Exkurze v Hasičské stanici v Olomouci

Hasičský záchranný sbor v Olomouci chrání životy a zdraví obyvatel, jejich majetek před požáry a poskytuje pomoc při mimořádných událostech v našem kraji. Ve středu 3. dubna žáci V. A jeli do Olomouce navštívit olomoucké profesionální hasiče. Děti se dozvěděly informace o nahlašování požáru nebo nehody. Zjistily, proč jsou hasiči tak pořádní a proč musí mít dobrou fyzičku. Prohlédly si různá zásahová vozidla a jejich různé vybavení. Objevily, co se skrývá v hasičské přilbě a v zásahovém oblečení. A nakonec si zkusily i nácvik srdeční masáže s figurínou. Exkurze byla velice zajímavá a možná bude pro někoho nasměrováním k jeho budoucí profesi.

Mgr. Dagmar Samková, třídní učitelka V.A