Evropské srdce

18.06.2012

Evropské srdce

Poprvé v letošním roce jsme se dozvěděli o soutěži Evropské srdce. Je to vědomostní soutěž z oblasti matematiky, chemie, fyziky, přírodopisu, zeměpisu a dějepisu. Na začátku byl nesmělý dotaz směřovaný na žáky 9. ročníku, zda by měli odvahu se mnou do toho jít. Měli odvahu, a tak jsme se přihlásili. První kolo bylo formou online, kde se odpovídalo na 60 otázek ze 6 oblastí, na které měli žáci 60 minut. Netrpělivě jsme očekávali vyhodnocení a po 14 dnech bylo jasno – byli jsme na prvním místě v Olomouckém kraji a postoupili do celostátního kola.  A tak 18. června 2012 jsme se vydali do Prahy reprezentovat náš kraj. Celkem se zúčastnilo 10 zástupců krajů ve tříčlenných družstvech. Soutěžilo se s nasazením, bojovali jsme, odpovídali na nelehké a záludné otázky, přemýšleli jsme, tipovali jsme. A výsledek? Celkově jsme skončili na hezkém 6. místě. Každý soutěžící si odnesl cenu podle vlastního výběru a čestné uznání k tomu. A kdo náš kraj a  naši školu vlastně reprezentoval? Byli to – Jan Musil, Petr Podolák a Martin Spáčil. A jim touto cestou patří poděkování za příkladnou reprezentaci.

Mgr. Libuše Balášová

Evropské srdce Evropské srdce