Edukační program Vlastivědného muzea

Edukační program Vlastivědného muzea

,,Hode, hode, doprovode“

V pondělí 25. 3. vyjeli žáci I.B a II.B do Olomouce navštívit edukační program Vlastivědného muzea Hode, hode, doprovode, ve kterém se seznámili s tradičním pojetím oslav Velikonoc na Hané. Společně porovnávali, jak se slavili svátky jara dříve, jak je tomu dnes, pracovali i ve skupinách, kde si mimo jiné v hanáckém nářečí sestavili velikonoční koledu nebo si prověřili svou šikovnost při výrobě velikonoční kraslice a modelování beránka či slepičky. Celý program zábavnou formou dětem připomněl blížící se velikonoční svátky, na které se těší zejména všichni koledníci.

Mgr. Radomíra Stloukalová

Edukační program Vlastivědného muzea Edukační program Vlastivědného muzea Edukační program Vlastivědného muzea Edukační program Vlastivědného muzea Edukační program Vlastivědného muzea