Den Země

Den Země

Den Země je dnem věnovaným Zemi a každoročně se koná 22. dubna. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek, který upozorňuje lidi na dopady ničení životního prostředí, rozvíjejí diskuzi o možných cestách řešení.
První svátek Dne Země byl vyhlášen v roce 1970 v San Franciscu. Dnes ho slaví víc jak miliarda lidí ve více jak 193 státech světa.
Na naší škole se k těmto oslavám každoročně připojujeme formou celoškolního projektu. Žáci soutěží a plní úkoly, které jsou spojené s environmentální výchovou, aby si alespoň trošku osvěžili myšlenky důležitosti ochrany přírody. Každý rok se nabídka témat a aktivit mění. Letošní oslavy jsme pojali formou přírodopisných a environmentálních úkolů pro jednotlivé třídy. Každý ročník dostal pracovní list, ve kterém byla celá řada otázek. Úkolem dětí bylo co nejlépe na tyto otázky odpovědět. Nápovědou jim byla nástěnka vytvořená spolužáky z Ekotýmu ve vestibulu naší školy.
Všechny třídy se do vypracování zapojily, avšak vítěz může být jen jeden a v tomhle případě je to devátá třída, které srdečně blahopřeji.

Mgr. Šárka Petrů