Branný závod na Svatém Kopečku

Již po sedmnácté se v areálu ZOO na Svatém Kopečku uskutečnil branný závod pro základní školy. Pořadatelem je každoročně městská policie Olomouc, která připraví pro žáky zajímavou trať s několika úkoly. V letošním roce se akce zúčastnilo sedmnáct škol. Mezi nimi i ta naše.
Jelikož se jedná o týmovou soutěž, složili jsme družstvo z pěti žáků. Z deváté třídy to byl Vojta Hrnčíř, osmáky zastupoval Šimon Pazdera, za sedmáky Jonáš Pola a potom také dva zástupci prvního stupně Tom Nádeníček a Tom Hloušek. Na závodníky čekala trať o celkové délce čtyři kilometry. Na ní se kluci potkali s několika úkoly, které měly prověřit pestrou škálu jejich vědomostí. Naši vyrazili do závodu jako první. Po půl hodině doběhli do cíle s dobrým pocitem a vědomím, že nejhorší mají za sebou. Teď už jen zbývalo čekat na ostatní závodníky. Časově byl běh našich chlapců na deváté místo. Ovšem díky neznalosti některých témat a hlavně zřejmě díky nepozornosti, nasbírali nejvíce trestných minut za špatné odpovědi. Došlo tedy k tomu, že naši žáci při premiérové účasti na tomto závodě skončili poslední.
I tak jim patří dík za nasazení a ochotu reprezentovat školu. V příštím roce se zúčastníme znovu a budeme doufat v lepší umístění.

Mgr. Jan Řezníček