Bezpečná cesta do školy

Není tajemstvím, že hustota automobilové dopravy neustále vzrůstá a pohyb po vozovce a v její blízkosti je stále nebezpečnější. Už od útlého věku je třeba děti učit základním pravidlům silničního provozu.
Proto paní učitelky dne 29. 9. 2017 pro žáky 1. až 4. třídy připravily projektový den Bezpečná cesta do školy. První část projektu probíhala pro všechny žáky společně. Pod vedení paní učitelky Přindišové a za pomoci Dopravní zebry si žáci zopakovali, jak se chovat při cestě do školy, ať už cestujete autem, pěšky, vlakem, nebo autobusem. Samozřejmě přišla řada i na správné přecházení vozovky, dopravní značky, pravidla jízdy na jízdním kole. Následovalo ověřování nabytých znalostí. Žáci své vědomosti uplatnili v rébusech, křížovkách a pracovních listech. Měli jsme možnost využít i interaktivní program Dopravní škola, který je plný videí, hudebních klipů a interaktivních testů. A pak přišlo to, na co se všichni tak těšili! Konečně jsme mohli vyrazit na hřiště.  Zde nás čekalo několik jízd zručnosti se záludnými překážkami. Někdo si trasu projel na kole, někdo na koloběžce. Hlavní je, že to všichni zvládli a mohli si užít ten báječný pocit z jízdy.

Mgr. Barbora Přindišová