Beseda s paní knihovnicí

Beseda s paní knihovnicí

Ve středu 10. 4. přišla do školy za žáky I. a II.B na návštěvu s plným košíkem knih paní knihovnice z místní knihovny. Než ale žákům dopřála jejich prohlídku, tak si společně o jedné knížce - pohádce povídali. Vybrala jim pohádku Zvířátka a loupežníci. Společně si ji formou obrázkového čtení přečetli, pak odpovídali na otázky, splnili úkoly, porovnávali obrázky, hledali rozdíly, vymýšleli slova, … a to vše na téma zvolené pohádky. Aktivní spoluprací dokázali, že byli pozornými čtenáři, a tak se zaslouženě mohli pustit do prohlížení donesených knih. Každý si nějakou našel, listoval v ní, pročítal si, prohlížel obrázky,… Podle výrazů jednotlivých obličejů bylo vidět, že se jim aktivity líbí, své dojmy si vzájemně sdíleli se spolužáky. Na závěr jsme se s paní knihovnicí rozloučili, ona měla pro děti připravený i dáreček a my jsme jí slíbili, že se ke knížkám budeme ubírat častěji a mnozí také přislíbili i osobní návštěvu v místní knihovně.

Mgr. Radomíra Stloukalová

Beseda s paní knihovnicí Beseda s paní knihovnicí