19.06.2018

Arakiáda

Posluchov se v pátek 15. 6. 2018 znovu stal dějištěm závodu Arakiáda – Mladý posluchovský záchranář. Soutěže se zúčastnili i 3 mladí záchranáři z osmé třídy naší školy a obsadili vynikající třetí místo v konkurenci 18 družstev z dalších škol našeho regionu včetně gymnázií.
Závod byl opět velice náročný. Chlapci museli vyřešit mnoho závažných situací, od opilých děvčat v bezvědomí přes epileptický záchvat, zásah elektrickým proudem, otevřenou zlomeninu, tonoucí děti, tepenné krvácení až k několika srdečním zástavám. Kromě toho museli projít i vědomostním testem, společně zvládnout slaňování i úkoly testující jejich paměť, motoriku a schopnost spolupracovat.
Hodni obdivu jsou kromě soutěžících dětí samozřejmě také organizátoři závodu, především záchranáři, kteří s touto myšlenkou před několika lety přišli, a mnoho dalších dobrovolníků.
Našim bronzovým záchranářům blahopřejeme a doufáme, že v reálném životě nebudou muset podobné situace řešit příliš často.

Mgr. Eva Pantlíková Malíková