72 hodin

19.10.2016

72 hodin

Po loňském skvělém pocitu z akce 72 hodin, což je celorepublikový program – 3 dny plné dobrovolnických aktivit, jsme i letos při příležitosti 5. ročníku přihlásili náš projekt. Tímto způsobem se snažíme postarat o les v blízkosti školy. Pro tento rok byl náš projekt pojmenován I les potřebuje naši pomoc!
Ze začátku jsme zvažovali, zda bychom neměli pomáhat zase jinde, ale nakonec naše rozhodnutí bylo správné. Les opravdu opět potřeboval naši pomoc a v pátek 14. září jsme měli co dělat. S dívkami z 9. ročníku jsme se nestačily divit, co všechno tam lidé zase za tu dobu natahali, vyhodili, upustili či ztratili. Jedna z žákyň na tom dokonce vydělala, když našla krásný šperk, který ji jistě po vyčištění bude pěkně zdobit. O tom ostatním se to ale bohužel říct nedá. Po prvotně stanoveném cíli - vyčistit les a pomoci přírodě - jsme si vymyslely ještě soutěž o nejkurióznější nalezený objekt. Ale když pak byly naplněny tři velké pytle odpadků, nebylo v našich silách vybrat vítěze. Za prvé - protože těch všelijakých podivných předmětů bylo velmi mnoho, a za druhé - naše pocity i síly se dostaly do minusových hodnot. Na podobné počáteční nápady nebylo ani pomyšlení.
Tak jako nám na začátek akce svítilo sluníčko a my byly plné elánu, tak konec doprovázelo pošmourné nebe a zamračené obličeje. Jakoby se v nebi nad námi odrážela naše nálada. Z toho, co jsme všechno v lese našly, nám opravdu do zpěvu nebylo. Udělaly jsme sice kus práce, která nás mnohé uvnitř zahřála, ale to není všechno. Zdá se, že příštím ekologickým projektem naší školy se zaměříme na prevenci a to třeba výrobou a umístěním cedulí – LES NENÍ KONTEJNER!

Mgr. Alexandra Michalcová

72 hodin 72 hodin 72 hodin 72 hodin 72 hodin