Vánoční zpívání u stromečku

Vánoční zpívání u stromečku

A už se pomalu blíží tolik očekávané nejkrásnější svátky v roce – Vánoce. Obec Hlubočky uspořádala každoroční akci Vánoční setkání u stromečku, která se konala v sobotu  2. 12. 2017 v Mariánském Údolí u kulturního domu.
Program byl velmi nabitý. Kromě vánočních trhů se spoustou dobrot a vánočních ozdob čekalo na přítomné také rozsvěcování stromečku, ohňostroj a pro ty nejmenší bylo připraveno promítání pohádky Anděl Páně II. Nechyběla také výstava dětských  prací  z místních mateřských a základních škol a samozřejmě Ježíškova pošta.
Akce začala ve 14.00 hodin, kde předvánoční atmosféru zpříjemňoval reprodukovanou hudbou pan Roth. Všechny přítomné  i malé děti přivítal o půl třetí pan  starosta PhDr. Ivo Černík, popřál všem krásné Vánoce a odstartoval  tolik oblíbené vypouštění balonků přání.  Následovalo hudební vystoupení dětí z mateřských a základních škol.
Žáci z naší školy se této  akce každoročně účastní. S paní vychovatelkou  Alenou Sovovu nacvičili děti z I. stupně pásmo vánočních básniček a koled - Vánoční, Tichá noc. Paní učitelky z II. stupně vyrobily se svými žáky krásné vánoční výrobky a ozdoby. Ty prodávala i s výborným punčem paní ředitelka Mgr. L. Balášová s bývalou paní učitelkou Mgr. J. Koženou.
Po doznění posledních tónů hudebního vystoupení následovalo velké překvapení, kdy na pozvání do naší obce přijel se svou kapelou  zpěvák Pavel Novák ml.  Naše děti měly jedinečnou  příležitost si s Pavlem Novákem zazpívat a zazněly opravdu krásné skladby např. Ježíšek, Zamilovaný mráz, Krásné svátky, Nádherná. Odměnou jim byl velký potlesk. Pavel Novák ml. se s dětmi rozloučil, poděkoval jim za krásné zpívání a každému věnoval podepsanou fotku a placku se svým jménem.
Po vystoupení jsme šli za odměnu na čaj a na párek v rohlíku, na který se děti moc těšily.
Věřím, že jsme si všichni  z tohoto dne  odnesli spoustu úžasných zážitků a načerpali vánoční atmosféru. Vystupujícím dětem moc děkuji a všem ostatním přeji adventní čas plný klidu a pohody.

Alena Sovová