Vánoční Olomouc

22.12.2017

Vánoční Olomouc

Podzimní počasí se již nadobro přehouplo do toho zimního, což je také hlavním znakem, že Vánoce jsou za dveřmi. Města září tradiční výzdobou, pořádají se vánoční trhy a všichni se už pustili do pečení, nákupu dárků a užívání si této skvělé atmosféry.
Na vánoční trhy se těší snad každý. Žáci 1. – 4. třídy se ve čtvrtek 21. 12. rozhodli podívat se, jak je připravilo město Olomouc. V 8:00 jsme s radostí nastoupili do vlaku a už jelo se. První zastávka nás čekala v obchodním centru Šantovka, kde jsme se nasvačili, abychom měli dostatek sil na pobíhání na trzích. Přes Dolní náměstí, kde jsme obdivovali krásný vyřezávaný betlém, jsme se dostali k našemu cíli na Horní náměstí. Čekaly nás tu desítky stánků, kde jsme si mohli vybrat a koupit téměř vše od různých hraček, ozdob, keramiky, svíček, mýdel, perníčků až po drobné občerstvení. Zahřáli jsme se také dětským punčem. Ještě zbývá zazvonit na zvoničku a něco tajného si přát.
Každý si na olomouckém náměstí mohl vybrat něco pěkného pro sebe i své nejbližší. Však uvidíte sami, co krásného Vám Ježíšek nadělí.

Mgr. Jana Slaninová


« zpět

obecné info

školní rok

pro žáky

pro rodiče

Základní škola Hlubočky, okres Olomouc, tel.: 585 359 042 (Ves), 585 359 026 (Dukla – elokované pracoviště), e-mail: zshlubocky@zshlubocky.cz

Webdesign ESMEDIA