Sportovní hry Mikroregionu Bystřička

12.06.2018

Sportovní hry Mikroregionu Bystřička

Letošní sportovní soupeření škol Mikroregionu Bystřička pořádala naše Základní škola Hlubočky. Všechno se mělo odehrát ve čtvrtek 7. června a my jsme tedy v posledních dnech sledovali hlavně předpověď počasí. A nakonec to dopadlo OK.
Protože naše škola má různá specifika – např. odloučené pracoviště v části Dukla, kde máme děti 1. – 4. třídy, a vůbec to nemáme jednoduché se sportovišti, byl výběr možných sportů omezen. Částečně jsme zůstali u tradičních disciplín – malá kopaná pro hochy všech věkových kategorií, vybíjená pro děvčata na 1. stupni, přehazovaná pro děvčata na 2. stupni, částečně jsme přidali disciplíny nové - badminton a petanque pro smíšená družstva 2. stupně, florbal pro hochy 2. stupně, stopovaná v okolních lesích samostatně pro družstva obou stupňů a pětiboj pro nejmladší – žáky 1. – 3. třídy. Kopaná se hrála na hřišti FK Hlubočky, čímž děkujeme za jeho zapůjčení včetně zázemí a možnosti odehrát petanque na tréninkové ploše, ve sportovní hale ve Vsi se během stanoveného času musely vystřídat dva sporty – badminton a florbal, při kterém měly premiéru mantinely zakoupené obecním úřadem Hlubočky, přehazovaná a vybíjená se odehrály na multifunkčním hřišti a tenisových kurtech v Hlubočkách-Dukle.
Po slavnostním zahájení na obou sportovištích představiteli obce a školy se kolem půl deváté začalo sportovat. Přehled soutěží byl jasně stanoven, co jsme nemohli ovlivnit, byly vnější okolnosti. Např. s náletem včelího roje na tenisové kurty na Dukle, kde právě děvčata hrála své zápasy ve vybíjené, jsme opravdu počítat nemohli.
Během dopoledne došlo i na setkání představitelů jednotlivých obcí mikroregionu, kteří poseděli v klubovně na hřišti FK a při malém občerstvení si popovídali nejen o sportu.
Po 13. hodině bylo dobojováno a nasmlouvané autobusy převezly všechny sportovce a jejich doprovod na hřiště FK, kde následovalo slavnostní vyhlášení celkových výsledků, jednotlivé disciplíny byly totiž vyhlašovány přímo na sportovištích. Na fotbalovém hřišti se tak sešlo 446 sportovců a na stovku rozhodčích, členů pedagogického doprovodu jednotlivých škola a žáků naší základní školy v roli pomocníků. Z rukou hlavní rozhodčí – paní ředitelky školy Mgr. Libuše Balášové pak nejlepší tři školy v kategoriích 1. a 2. stupeň převzaly poháry a věcné dary – plný pytel míčů.
A jak to všechno dopadlo:
1.st.                                              2. st.
1. místo ZŠ Velká Bystřice              1. místo ZŠ Tršice
2. místo ZŠ Hlubočky                      2. místo ZŠ Hlubočky
3. místo ZŠ Mariánské Údolí           3. místo ZŠ Velká Bystřice
Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, kteří nám s organizací této akce pomohli nejen finančně, ale i fyzicky. Jedná se především o starosty obcí mikroregionu, kteří zajistili část cen pro sportovce, o paní Janišovou, která se postarala o dopravu, školní jídelnu Hlubočky, která zajistila pro všechny zúčastněné občerstvení, o vedení Mikroregionu Bystřička za většinu cen, pohárů a medailí a pak o ty, kteří nám pomohli rozhodovat různé sporty – Mgr. Stloukalová, Ing. Balharová, paní Bátková, Ing. Brázdil a fotbalisté FK Hlubočky pan Henkl, R. Gajdoš, M. Auffahrt, P. Axmann, V. Hýbl. Poděkování směřuje ale také k celému pedagogickému sboru Základní školy Hlubočky za zajištění hladkého průběhu celých sportovních her.
A nám už nezbývá než se těšit na setkání sportovců v příštím roce zase v jiné obci mikroregionu.

Mgr. Libuše Balášová, ředitelka školy
Mgr. Jarmila Morkesová, zástupkyně

Sportovní hry Mikroregionu Bystřička Sportovní hry Mikroregionu Bystřička Sportovní hry Mikroregionu Bystřička Sportovní hry Mikroregionu Bystřička