Školní výlet do ZOO

Školní výlet do ZOO

Návštěva zoologické zahrady slibuje v každém ročním období nevšední zážitky. Při plánování výletu jsme se setkali s dětmi, které v ZOO byly již mnohokrát, ale také s těmi, které ještě tuto možnost neměly. Díky naučným tabulím jsme se mohli v klidu seznamovat se životem známých i méně známých živočichů ze světa brouků či plazů, poznávat stromy, vdechovat nádhernou vůni rozkvetlých keřů a naslouchat zpěvu ptáků.
Výprava do ZOO ověřila i pohybové dovednosti dětí – zkusili si, zda dovedou stát na jedné noze tak jako plameňáci, u výběhu slonů se pokoušeli předvést sloní chobot – a že to pro některé nebyl úplně jednoduchý úkol. Nakonec se však vše podařilo jaksepatří. Udělali jsme si i malou chvilku na aktivní odpočinek v dětském koutku.
Na řadu přišlo také prověřování matematických schopností. To když došly zásoby jídla a pití, které pečlivě připravily maminky, a děti se těšily, že si budou moci za svěřené kapesné koupit nějakou tu mlsku nebo pitíčko. Děti potřebovaly zjistit, zda mají dost peněz na všechno, co by si rády pořídily. Bylo také třeba ušetřit si ještě nějaké korunky na krmení pro zvířátka a na dárečky a suvenýry pro rodinu.

Mgr. Kateřina Zapletalová

Školní výlet do ZOO Školní výlet do ZOO Školní výlet do ZOO Školní výlet do ZOO