Školní kolo recitační soutěže žáků 1. stupně

24.02.2017

Školní kolo recitační soutěže žáků 1. stupně

Básničky Jiřího Žáčka, Jaroslava Seiferta nebo Michala Černíka jsme měli možnost slyšet ve středu 22. února. Žáci naší školy dostali možnost představit se „dospělácké“ porotě jako recitátoři, protože v tento ten probíhalo na naší škole školní kolo recitační soutěže.
Již minulý měsíc paní učitelky dětem vybraly vhodné texty k recitování a nacvičování mohlo začít. Školnímu kolu nejprve předcházela kola třídní, z nichž pak postoupili před porotu ti nejšikovnější. Soutěžilo se ve třech kategoriích. Prvňáčci byli zařazeni do I. kategorie a s nikým jiným nesoupeřili. Druháci a třeťáci tvořili II. kategorii, čtvrťáci a páťáci potom III. kategorii. Odborná porota žáky bodovala za přednes, zapamatování si textu a za celkový dojem. Některé básně byly doprovázeny také vlastními ilustracemi žáků nebo jejich pohybovými kreacemi.
Všichni soutěžící dokázali zaujmout jak porotu, tak i spolužáky a za své výkony sklidili náležitý potlesk. Porota měla nelehký úkol vybrat z daných kategorií ty nejlepší. Vítěz však může být vždycky jenom jeden. A takto to dopadlo! V I. kategorii se na třetím místě umístil Štěpánek Hejda, na krásném druhém místě byla Eliška Koupilová a vítězkou se stala Deniska Rellová. Ve II. kategorii skončila na třetím místě Gábinka Klepárníková, na druhém místě byla Klárka Šumberová a jen o jeden jediný bod zvítězil Mira Kučera. V nejstarší kategorii se na třetím místě umístil Honza Švebiš, na druhém místě skončila Paťa Pavelková a vítězem této kategorie se stal Vojta Musil.
Všem, kteří se školního kola zúčastnili, patří velký obdiv. Vítězové a žáci na druhém místě ze všech kategorií budou naši školu reprezentovat v recitační soutěži Mikroregionu Bystřička. Postupujícím přejeme, aby se jim takto dařilo i nadále. Z akce jsme si všichni odnesli hezký kulturní zážitek a už se těšíme na příští ročník této soutěže.

Mgr. Jana Slaninová

Školní kolo recitační soutěže žáků 1. stupně Školní kolo recitační soutěže žáků 1. stupně Školní kolo recitační soutěže žáků 1. stupně Školní kolo recitační soutěže žáků 1. stupně Školní kolo recitační soutěže žáků 1. stupně Školní kolo recitační soutěže žáků 1. stupně Školní kolo recitační soutěže žáků 1. stupně Školní kolo recitační soutěže žáků 1. stupně Školní kolo recitační soutěže žáků 1. stupně Školní kolo recitační soutěže žáků 1. stupně Školní kolo recitační soutěže žáků 1. stupně