Školní florbalová liga

12.05.2017

Školní florbalová liga

Od února až do poloviny dubna probíhal na naší škole první ročník florbalové ligy. Soutěže se účastnilo osm týmů ze všech tříd druhého stupně.
Po kláních v základní části se rozhodovalo v play off o historicky prvním vítězi. Ve vyřazovací části na sebe vždy narazila dvojice soupeřů, z nichž vítěz postupoval do dalšího kola, a pro prohravší soutěž skončila.
Mezi poslední čtyři týmy se probojovali DOWNI, BONGÁČI, ENZO TEAM a družstvo s názvem TVOJA MAMA. Pomyslnou bramborovou medaili si odnesl tým TVOJA MAMA ve složení Adam Rubáček, Karel Přichystal, Pavel Kořínek a Lukáš Hymr. Třetí místo obsadil ENZO TEAM, za který nastoupili Michal Švebiš, Pepa Smrček, Renata Běhalová a Dominik Soor.
Ve finálovém utkání se střetla dvě nejlepší družstva po základní části. Na druhém místě se umístili BONGÁČI. Mužstvo deváťáků, které hrálo ve složení: Martin Kraváček, Tomáš Bodinek, Vašek Giesl, Jakub Rakus a Jakub Preč. Prvními vítězi a tedy i prvními držiteli putovního poháru pro mistra ligy se stali DOWNI.  Jakub Swierch, Jonáš Pola, Lukáš Bodinek, Matyáš Kuběnka, Jiří Grauer a Ondřej Balek jsou žáky šestého ročníku a všem ukázali, že věk ve sportu není rozhodující.
Za výkony v lize bylo uděleno také několik individuálních ocenění. Nejlepší střelec po základní části byl Adam Rubáček z týmu TVOJA MAMA. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Jakub Preč z týmu BONGÁČI. Cenu fair play získal Ondřej Šipkovský z týmu MONSTER LEAGUE. A nejlepším hráčem ligy se stal Adam Rubáček.
Rád bych ještě jednou pogratuloval vítězům a zároveň také poděkoval všem účastníkům za předvedenou hru a přístup k lize.

Mgr. Jan Řezníček