Pexesák ve školní družině

30.11.2016

Pexesák ve školní družině

Hru pexeso zná jistě každý. Je to oblíbená dětská hra na procvičení paměti a soustředění. Málokdo však ví, že toto slovo je český akronym, vzniklý ze sousloví PEKELNĚ SE SOUSTŘEĎ. A pekelně soustředěné byly ve středu 9. 11. 2016 i děti ve školní družině. Konala se zde totiž tradiční soutěž ve hraní pexesa – PEXESÁK. Děti byly ve svých odděleních rozděleny do skupinek po čtyřech nebo po pěti, ve kterých bojovaly mezi sebou. Vítězové jednotlivých skupin se potom utkali ve finále. Po napínavých soubojích nakonec v I. oddělení ŠD zvítězila Eliška Koupilová z 1. třídy, ve II. oddělení ŠD obhájila své loňské vítězství Terezka Pavlovcová ze 3. třídy a ve III. oddělení ŠD po vyrovnaném finálovém boji zvítězil Tomášek Hloušek ze 4. třídy. Všichni zúčastnění si za svou snahu zasloužili sladkou odměnu. Vítězové navíc dostali drobné dárky a stali se králem a královnami pexesa. Této hře tak budou vládnout až do příštího ročníku. Gratulujeme!

Mgr. Jana Slaninová

Pexesák ve školní družině Pexesák ve školní družině Pexesák ve školní družině Pexesák ve školní družině Pexesák ve školní družině