Okresní kolo turnaje ve florbalu

30.11.2016

Okresní kolo turnaje ve florbalu

Poslední listopadový čtvrtek byla sportovní hala naší školy naplněna až po okraj napětím. Všichni přítomní byli velmi zvědaví, kdo postoupí do krajského kola florbalového turnaje o Pohár základních škol v kategorii hoši - 1. stupeň pořádaného Českým Florbalem. Jediný, koho výsledek zcela oprávněně příliš nezajímal, byl nestranný profesionální rozhodčí, který vše báječně zorganizoval a spravedlivě rozhodoval.
S našimi hochy se utkaly týmy z Tršic a Doloplaz. Celou dobu bylo jasným favoritem družstvo florbalistů z Doloplaz, kteří se tomuto sportu věnují i ve svém volném čase a jsou velmi dobře sehraným celkem. To bohužel náš tým postrádal. Nápad přihlásit kluky 1. stupně přišel docela pozdě na to, aby se mohli sehrát. Také fakt, že jejich tým byl poskládán ze zástupců 3., 4. i 5. třídy, nepřidal, neboť se mezi sebou příliš neznali a tak jim nezbývalo než důvěřovat hlavně sami sobě. Díky tomu byla jejich hra hrou samých individualistů, kteří sice dělali, co mohli, ale v kolektivní hře to nestačí. Poučení pro příští ročníky z toho jasně vyplývá a uděláme vše proto, abychom ukázali víc.
Tentokrát to byla spíše zkušenost, jak to na takovém turnaji vypadá, hoši se setkali i s pár pro ně novými pravidly, na které se v hodinách tělesné výchovy až tak nedbá. Odnesli si diplom za třetí místo, postup do krajského kola si mimo očekávání odvezly nakonec Tršice. Nad soupeři z Doloplaz zvítězili kluci z Tršic o pouhý jeden bod. Náš tým skóroval v dvoukolovém turnaji pouze dvakrát a autorem obou gólů byl Tomáš Hloušek ze 4. třídy, kterého musím pochválit nejen za tento výkon, ale i za  roli brankáře ve dvou utkáních. Post gólmana si vyzkoušel také Tomáš Kutra ze 3. třídy a osvědčil se stejně dobře. Spolu s nimi se o postup prali Jakub Švábeník a Jan Švébiš z 5. třídy, Adam Sečka a Tadeáš Mahr ze 4. třídy a nemálo se přičinil i Jan Swiersch ze 3. ročníku. Naši útočníci měli spoustu střeleckých příležitostí a mnoho střel padlo, leč brankáři protihráčů byli holt lepší. Ještěže naši malí reprezentanti byli naladěni na stejnou notu – hlavně se pořádně sportovně vyřádit!

Mgr. Alexandra Michalcová

Okresní kolo turnaje ve florbalu Okresní kolo turnaje ve florbalu Okresní kolo turnaje ve florbalu Okresní kolo turnaje ve florbalu