Noc s Andersenem

Noc s Andersenem

Máme tady březen! Březen je již více jak 60 let považován za měsíc knihy, a tak jak jinak, než knihou, tento měsíc zahájit.
Dne 1. 3. 2018 bylo pro děti 1. – 4. třídy připraveno spaní ve škole. Nebylo to však obyčejné spaní ve škole. Řádný odpočinek si musely děti zasloužit. Po příchodu do školy byly rozděleny do skupin. A každý z nich musel splnit úkoly ze 4 stanovišť. Všechna stanoviště tematicky spadala k Povídání o pejskovi a kočičce od českého spisovatele Josefa Lady. Tuto knihu si paní učitelky vybraly z důvodů jejího devadesátiletéhomvýročí. Děti se tak blíže seznámily s kapitolami: O PEJSKOVI A KOČIČCE, JAK SI MYLI PODLAHU, JAK SI PEJSEK ROZTRHL KAŤATA, O PYŠNÉ NOČNÍ KOŠILCE a JAK SI PEJSEK S KOČIČKOU DĚLALI K SVÁTKU DORT. Každé stanoviště znamenalo jednu kapitolu, nejen, že si děti danou kapitolu vyslechly, musely splnit i její úkoly. Jednou pekly dort, jinde zdobily pyšnou košilku, někde zase pojídaly žížaly, nebo věšely prádlo. Za každý splněný úkol dostaly razítko na svůj odznak, který jim byl na začátku přidělen.
Po vyhodnocení a večeři následoval filmový večer. Každá třída zvlášť si pustila libovolný film a užívala si večera se spolužáky a bez rodičů. Vytáhly se různé dobroty a zahájilo se pyžamové dobrodružství. Čas plynul strašně rychle, a tak jsme se ani nenadáli a odbila nám večerka. Po chvilce seznamování se s novým prostředím a neustálém breptání se všem podařilo usnout. Ráno nám zpříjemnily buchty a koláčky, které nám na snídani přichystaly maminky, tetičky a babičky.

Mgr. Kateřina Zapletalová

Noc s Andersenem Noc s Andersenem Noc s Andersenem Noc s Andersenem