Nácvik na Arakiádu

V pátek 13. 4. 2018 si tři žáci z osmé třídy zkusili zachraňovat lidské životy. Na půdě Univerzity Palackého v Olomouci na Fakultě tělesné kultury v Neředíně v moderní budově AC BALUO totiž proběhl instruktážní den k letošní Ararkiádě. Jedná se o soutěž mladých záchranářů organizovanou o. p. s. Arak, která proběhne v červnu „u nás" na Posluchově. Nároky na mladé soutěžící jsou poměrně vysoké, mají znát zásady první pomoci, umět resuscitovat dítě i dospělého, ale také například uvázat správný uzel a vědět, jak se spustit na laně ze skály, orientovat se v mapě a poradit si s buzolou. O tom všem se v pátek teoreticky dověděli a mnohé si i prakticky vyzkoušeli. Teď soutěžící čeká několik týdnů nácviku a v červnu se nechají překvapit, co vše si pro ně organizátoři do samotné soutěže vymyslí. Podle jejich slov je čeká i nějaké překvapení, protože k organizaci se přidá i armáda a hasiči. My popřejeme soutěžícím hodně štěstí a nám všem co nejméně důvodů využívat podobné znalosti a dovednosti v praxi.

Mgr. Eva Pantlíková Malíková