Muzicírování

16.05.2016

Jak kdysi řekl německý hudební skladatel Christoph Willibald Gluck: „Hudba je jedním z prostředků k probuzení citů.“  I my jsme chtěli děti potěšit hudbou, a proto jsme pozvali do naší školní družiny hudebníky – Malé hudební uskupení z Prostějova. Hudební představení se konalo v pondělí 9. 5. 2016, a jelikož bylo krásné počasí, vše se odehrávalo venku na zahradě. Všem se vystoupení velice líbilo. Zazněla spoustu krásných, známých písní, např. Máme doma obludu, Grónská písnička, Citrónky, Kapr a další. A aby děti jen nezpívaly a mohly se i trochu protáhnout a zatancovat si, zapojily se pohybově na písničky: Hlava, ramena, kolena, palce, Tři čuníci nebo Mašinka. Věříme, že si děti hudební odpoledne užily a už nyní se těšíme na další setkání.

Alena Sovová, vychovatelka školní družiny