Mikulášování

Mikulášování

Co by to byl Mikuláš bez svých pomocníků – čerta a andělů! Také letos jsme sestavili nebeský tým a navštívili děti z 1. stupňů základních škol v naší obci.
Nejdříve se Mikuláš rozhodl navštívit se svou družinou Mariánské Údolí. Některé děti si byly vědomy svých prohřešků a při vstupu čerta se rychle běžely schovat k paní učitelce. Vykupovaly se písničkami či básničkami a nakonec z rukou andělů všichni dostali ten správný mikulášský perník.
Následovala zastávka v 5. třídě ve Vsi, kde největší zlobivci měli trochu problém se vykoupit, a tak jim musela pomoct celá třída.
Putování po školách bylo zakončeno na Dukle. V dolních třídách byly zataženy žaluzie, takže když nebeská sestava vystoupila z auta obecního úřadu, děti je neviděly. Tušily, že se něco chystá, a nervózní prý byly už od rána. Tady se zlobivci vykupovali nejen zpěvem, ale i hádankami a i tady musela občas pomoct celá třída. Všichni pak mikulášské družině zazpívali a děvčata ze 4. třídy se dokonce předvedla s vlastní dramatizací.
Všechny děti Mikulášovi slíbily, že budou hodné, aby při příští návštěvě neměl čert vůbec žádnou práci.
A my jen doufáme, že jim ty sliby co nejdéle vydrží.

Mgr. Jarmila Morkesová

Mikulášování Mikulášování