Mikulášování

07.12.2016

Mikulášování

Letošní Mikulášování vyšlo na pondělí 5. prosince. Před devátou hodinou dopolední jste mohli zahlédnout Mikuláše v doprovodu čertů a andělů na cestě ze Vsi do Mariánského Údolí.
Úderem deváté hodiny vstoupila mikulášská družina do budovy základní školy v Mariánském Údolí a postupně prošla všechny třídy tamního prvního stupně. Některé děti si byly vědomy svých prohřešků a při vstupu čertů se rychle běžely schovat k paní učitelce. Mikuláš jim dal šanci na vykoupení hříchů – musely uhádnout hádanku. A protože někteří asi byli příliš vystresovaní, zachraňovali je jejich spolužáci. Nakonec všixchni Mikulášovi zazpívali nějakou písničku s mikulášskou tematikou, za což byli následně odměněni anděly.
V deset hodin se celá skupina přesunula na 1. stupeň základní školy do Dukly. Speciální vozidlo přivezlo z obecního úřadu ještě jednoho Mikuláše – lépe řečeno Mikulášku. A tak děti na Dukle zažily netypický úkaz – všichni byli dvakrát – dva Mikulášové, dvě andělky, čert a čertice. A protože Mikuláš z obecního úřadu děti dobře zná z předchozích let, byly jeho připomínky opravdu velmi adresné. Opět nastalo vykupování hříchů hádáním hádanek a opět pracovala nervozita a zachraňovali ostatní. Ukázalo se, že všechny třídy se dokážou za své spolužáky postavit. Nakonec všichni slíbili, že budou hodní, nebudou zlobit, zapomínat, budou se vzorně připravovat do školy.
A my jen doufáme, že jim ty sliby co nejdéle vydrží.

Mgr. Jarmila Morkesová

Mikulášování Mikulášování Mikulášování Mikulášování