Lotrando a Zubejda

01.07.2016

Lotrando a Zubejda

Letos již druhým rokem na 1. stupni naší Základní školy Hlubočky fungoval pod vedením paní učitelky Radomíry Stloukalové dramatický kroužek. K nastudování si po loňské pohádce O Sněhurce a 7 trpaslících vybrali klasickou pohádku na motivy Karla Čapka Lotrando a Zubejda. Zaujala je svou výpravností a krásnými písničkami z dílny Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. Již od dubna každou středu všichni pilně trénovali, nastudovali celý scénář, naučili se všechny písničky z pohádky, začali chystat kostýmy a potřebné rekvizity, aby v úterý 28. 6. 2016 v 17.00 hodin předvedli divadelní premiéru celé pohádky na sále kulturního domu v Mariánském Údolí všem rodičům a ostatním divákům. Dopoledne byla generální zkouška a odpoledne vše vypuklo. Tréma před představením byla veliká, ale ještě větší byla radost z plného sálu diváků a potlesk a slova uznání, kterými byli všichni herci odměněni.

Mgr. Radomíra Stloukalová