Kytička pro maminku

Kytička pro maminku

Den matek je krásný svátek, kdy se vzdává pocta maminkám a mateřství. Je rozšířený po celém světě. Slaví se vždy druhou květnovou neděli. Letos připadl na 14. 5. V tento den dávají děti svým maminkám dárky, které většinou vlastnoručně vyrobí. Proto jsme se i my na 1. stupni rozhodli udělat maminkám radost a vyrobit jim krásný živý a voňavý dárek.
Každá třída si v týdnu od 9. do 12. 5. v pracovních činnostech nebo výtvarné výchově se svou třídní paní učitelkou vyzdobila předem připravený keramický květináč. Děti květináčky malovaly barvami, zdobily ubrouskovou technikou decoupage, nebo dalšími ozdobami. Poté jsme si zahráli na malé zahradníky a do květináčku zasadili vypěstovaný afrikán.  Přáníčko pro maminku také nemohlo chybět. Výrobky si děti v pátek 12. 5. odnesly domů, aby mohly v neděli mamince popřát k svátku.
Věřím, že všechny maminky měly z dárečků velikou radost.

Mgr. Jana Slaninová

Kytička pro maminku Kytička pro maminku Kytička pro maminku Kytička pro maminku Kytička pro maminku Kytička pro maminku Kytička pro maminku Kytička pro maminku Kytička pro maminku Kytička pro maminku