I. pochodové cvičení

I. pochodové cvičení

I letos se dne 7. 9. žáci z Dukly zúčastnili tradičního pochodového cvičení a vydali se napříč přírodou nejen Hluboček.
Nečekala je ale jen tak ledajaká cesta, bylo potřeba oprášit dovednosti a vědomosti, aby obstáli. Žáci byli rozděleni do dvou skupin, přičemž první, žáci 1. a 2. třídy se vydali ke studánce na Vinohrádky a druhou skupinu, žáky 3. a 4. třídy, čekala cesta na Posluchov. Obě skupiny poznávaly stromy, rostliny a živočichy. Dovršením však byl bojový úkol, a to postarat se o kouzelné skřítky a víly, kteří obývají okolní lesy. Žáci pro ně stavěli příbytky z nejrůznějších materiálů, které kolem sebe v lese mohli najít. Výsledkem byly krásné domečky a vilky, ze kterých budou mít maličcí tvorové určitě stejnou radost, jako jsme měli my. Starší žáci také zkoušeli určovat trasu podle map, dále určovali světové strany pomocí letokruhů na pařezu a podle mravenišť.
První školní týden jsme zakončili příjemnou výpravou a budeme se těšit na další.

Mgr. Vendula Tomanová

Začátek školního roku se vždy nese ve znamení nejrůznějších aktivit, které ještě úplně nesouvisí s výukou. Jednou z takových aktivit je tradiční pochodové cvičení. Letos jsme vyrazili do terénu v pátek 7. 9. a to - pro žáky 5. – 9. třídy - poněkud netradičně. V předchozích letech jsme více či méně pochodovali po okolních obcích a tentokrát jsme se rozhodli pro drobnou změnu. Vymysleli jsme si na žáky stopovanou. Tato hra spočívá v tom, že se žáci pohybují v přírodě za pomocí mapky nebo po předem vytyčené trase a cestou plní úkoly na různých stanovištích. Hlavním smyslem stopované bylo naučit děti alespoň trochu pracovat s mapou, orientovat se v přírodě a předvést své všeobecné znalosti. Celé dopoledne jsme se pohybovali na Cukráku a plahočili se do kopce a z kopce. Děti a jejich doprovod ušly přes pět a půl kilometru.
No a protože nám celou dobu svítilo krásně sluníčko, považujeme první pochodové cvičení za úspěšné.

Mgr. Jan Řezníček

I. pochodové cvičení I. pochodové cvičení I. pochodové cvičení I. pochodové cvičení I. pochodové cvičení I. pochodové cvičení