23.09.2016

Digitální stopa

Dne 20. 9. 2016 Národní centrum kybernetické bezpečnosti pro sedmou třídu připravilo projekt Digitální stopa. Po odpolední přestávce na začátku sedmé hodiny se sedmá třída odebrala do počítačové učebny, kde se nám představili zástupci společnosti a seznámili nás s programem, který si pro nás připravili. Hlavní postavou byla panenka Barbie jménem Bára Bezhlavá. Barbie proto, že nemohli použít identitu některé z dívek. Plnili jsme úkoly, a tím jsme zjistili, že se dá na různých sociálních sítích zjistit hodně informací o daném člověku. Celá aktivita na počítačích byla o tom, abychom si uvědomili, že sociální sítě nejsou bezpečné a že bychom si měli dávat pozor, co na internet přidáváme. Poté jsme se přesunuli do vedlejší třídy a vše si znovu shrnuli. Nakonec jsme vyplnili anonymní dotazník, na kterém byly otázky týkající se digitální stopy. Za celou třídu můžeme říct, že se nám tato aktivita líbila a nikdo se při ní nenudil.

žákyně 7. třídy Eva Vystrčilová, Rozárie Knausová