Devátá třída na exkurzi

06.11.2017

Devátá třída na exkurzi

Volba povolání je pro všechny žáky devátých tříd nelehkým krokem, který zásadním způsobem ovlivní jejich život. Ve výjimečných případech jsou žáci rozhodnuti, jaké povolání si zvolí. Těchto případů je však velmi málo. V daleko větší míře je volba povolání pro žáky, rodiče i školu zpravidla tvrdým oříškem.
Naše škola se snaží žákům a rodičům toto rozhodování co nejvíce ulehčit.  V rámci výuky žáci absolvují besedy k volbě povolání, účastní se projektů v rámci polytechnické výchovy, navštěvují výrobní podniky. Součástí besedy k volbě povolání byla i návštěva žáků devátého ročníku v Honeywell Aerospace Olomouc dne 2. listopadu 2017.  Ve dvou skupinkách se zapálenými průvodci jsme si prošli výrobu. Obzvláště chlapci se zájmem sledovali výrobní procesy a měli spoustu zajímavých otázek.
Exkurze se žákům líbila - nejednalo se jen o „pouhý výlet žáků = ulití se ze školy“, ale o užitečnou akci, která pomůže některým v rozhodnutí o volbě svého vysněného povolání.

Mgr. Martina Černíková