Centrum Semafor

23.06.2017

Centrum Semafor

Centrum SEMAFOR v Olomouci nabízí mnoho služeb pro veřejnost i školská zařízení. Jedním z nich je i kurz pro děti starší deseti let s možností získání Průkazu mladého cyklisty. Tento kurz je zaměřen na osvojení si základních pravidel silničního provozu a jejich praktické využití v dopravě. Dětem jsou vštípeny zásady a dovednosti tak, aby jejich pohyb po komunikaci na jízdním kole i pěšky byl co nejbezpečnější.  V druhém pololetí školního roku navštěvovali kurz celkem ve třech lekcích i čtvrťáci a páťáci z naší školy. První lekce byla zaměřena na teoretické znalosti. Žáci se dozvěděli vše o povinné výbavě jízdního kola, pravidlech dávání přednosti, dopravním značení, bezpečných zásadách při samostatném pohybu v dopravě a mnoho dalšího. V lekci druhé všechny nabyté vědomosti prakticky využili při jízdě na dopravním hřišti. Kde si pod vedením zkušených lektorů mohli vyzkoušet téměř všechny dopravní situace. Vyvrcholením kurzu byla lekce třetí.  Zde už došlo na lámání chleba. Průkaz mladého cyklisty totiž získal jen ten, kdo zvládl vědomostní test a bezchybně prošel praktickou zkouškou. Naši žáci se naučili a dozvěděli mnoho nového. Doufám jen, že to budou využívat i v praxi.

Mgr. Barbora Přindišová

Centrum Semafor Centrum Semafor Centrum Semafor