Čarodějná škola

14.5.2018

Čarodějná škola

V den, kdy všechny čarodějnice, ježibaby i kouzelníci odhazují své masky a vydávají se světu na odiv, se tak stalo i v naší dukelské škole. Bylo to čarovné pondělí 30. 4. 2018. Škola se totiž proměnila ve školu čarodějnou.
Naši uchazeči o čarodějné vysvědčení byli celý den školeni v oborech kouzelnických dovedností, které musí každý kouzelník umět. Na pořadu dne byla hodina létání na koštěti, která vyvrcholila tréninkem celosvětově uznávané kouzelnické sportovní disciplíny zvané famfrpál. Pod vedením ježibaby Kačuchy Příšerné všichni obstáli na výbornou. Kouzelnice Vendulína Hrozná je naučila vyčarovat kouzelný amulet, který je naprosto nezbytný pro ochranu od černé magie. Na světě existuje řada magický tvorů, kteří se stávají nejlepšími přáteli čarodějů. Může to být černá kočka, pavouk, sova, netopýr či krysa. Nejvzácnější z nich je však bazilišek. V péči o tuto vzácnou havěť proškolila malé čarodějnice učitelka Janivíra Strašná. Co by to bylo za čaroděje, kteří by neuměli kouzlit a míchat rozličné lektvary? V této disciplíně nejlépe vyniká ježibaba Barbucha Děsivá. Ta veškeré své znalosti a dovednosti předala mladým kouzelníkům.
Po předložení čarodějné žákovské knížky plné známek obdrželi všichni čarosvědčení. Svět lidí může nyní tonout v obavách. Nové čarodějné plémě je vyškoleno a chystá se na vás!

Mgr. Barbora Přindišová


« zpět

obecné info

školní rok

pro žáky

pro rodiče

Základní škola Hlubočky, okres Olomouc, tel.: 585 359 042 (Ves), 585 359 026 (Dukla – elokované pracoviště), e-mail: zshlubocky@zshlubocky.cz

Webdesign ESMEDIA