23.06.2017

Američanka v naší ZŠ

V úterý 20. června 2017 jsme v naší škole přivítali paní Kyncl – jak už z podoby příjmení tušíte – Američanku českého původu. A protože takových možností slyšet americkou angličtinu naživo moc není, poprosili jsme paní Kyncl o besedu pro zájemce z řad osmáků a deváťáků samozřejmě v jazyce anglickém.
Jako téma jsme zvolili v podstatě zeměpis Spojených států – putování rodiny Kynclových z Floridy na západ. Povídání bylo samozřejmě doplněno spoustou fotografií, popisovaná místa jsme si ukázali i na mapě a hodina utekla jako nic. (A čeština opravdu nezazněla).
Poslední část byla věnována dotazům dětí. Týkaly se hlavně školní problematiky, o které se také hovořilo.
Za besedu jsme moc poděkovali, obě strany byly spokojeny a z rozhovorů s našimi žáky můžeme jen konstatovat, že se jim to líbilo a pochopili, že není potřeba rozumět každému slovíčku, ale pochopit celek, a hlavně že je třeba se nestydět mluvit i za cenu drobných chyb.
Věříme, že beseda byla dostatečnou motivací pro zvýšení aktivity v učení se angličtině.

Mgr. Jarmila Morkesová a Mgr. Alena Hájková